Jakiś czas temu, dokopałem się nawet na facebooku, konkretnie 12 grudnia 2015 roraima.pl miała promocję na niezidentyfikowane dzbaneczniki. Różne znalezione po kątach doniczki bez etykiet sprzedawali, to i ja się szarpnąłem, bo i drogo nie było. To, że nie wiadomo co kupowałem to akurat najmniejszy problem.
W końcu lato, że tak to określę w pełni, chociaż tak niedoświetlonego lata to ja dawno  nie widziałem. No ale dzbaneczniki przynajmniej miały na tyle odwagi, że puściły dzbanki, to i pojawiła się pierwsza okazja na próbę ich identyfikacji.

Jeszcze młode rośliny, dzbanki też w formie młodocianej, a co za tym idzie bez wielu pewnie jeszcze typowych dla siebie szczegółów, ale można pokusić się o próbę ich identyfikacji.

Po różnych podpowiedziach, a były konieczne, bo w dzbanecznikach jakoś specjalnie specjalistą nie jestem jeśli chodzi o odmiany, udało się ustalić kim tajemnicze dzbaneczniki są. Tak więc tajemnicze numery 18 i 20 dostały wreszcie jakieś „imiona”.

„Tajemniczy dzbanecznik numer 18” to od paru dni Nepenthes ventricosa x lady pauline

 

„Tajemniczy dzbanecznik numer 20” to już będzie Nepenthes spathulata x boschiana

 

Wszystkim, którzy pomagali w identyfikacji wielkie dzięki. A tym którzy tylko oglądali obrazki oczywiście też, bo zawsze fajnie się pochwalić że coś rośnie 😀

Oczywiście, gdyby okazało się, że ktoś ma bardziej trafiony pomysł na nazwę to piszcie. Na młodych roślinach to nie takie proste.