Nie moje ale też ciekawe

Tu będę wrzucał różne ciekawe linki, z małym opisem czego można się na danej stronie głównie spodziewać, lub co z mojego punktu widzenia może być tam interesujące. Taki trochę notatnik zamiast folderu z zakładkami w przeglądarce. Korzystajcie, a jeśli macie uwagi lub też coś ciekawego – piszcie.

link co ciekawego znajdziecie o jakich roślinach
https://www.carnivorousplants.co.uk/resources/nepenthes-interactive-guide/Stronę powinien znać każdy, kto chce kupić dzbanecznika. Dlaczego? Chyba najszerszy zbiór podstawowych danych o czystych gatunkach i hybrydach. Głównie zwróćcie uwagę na tabelę lub wynik wyszukiwania w temacie wysokości ma jakiej żyją dzbaneczniki. Pozwoli to uniknąć podstawowego błędu przy kupowaniu „na wygląd” gdzie zwykle to gatunki górskie, którym bez doświadczenia i często sprzętu nie zapewnimy właściwych warunków i umrą.
Ale polecam też resztę strony.
głównie dzbaneczniki
https://www.rosliny-owadozerne.pl/Znane chyba wszystkim polskie forum o roślinach owadożernych. Polecam, dużo wiedzy, nawet bez zadawania kolejnych pytań.wszystkie rośliny owadożerne
http://www.storczykarze.pl/forum/viewtopic.php?f=60&t=732Większość z Was wie, że byłem na początku typowo owadożerny, nawet taką mam nazwę domeny, ale egzotyki uzależniają…
Link do głównych problemów ze storczykami, bo tego się najczęściej szuka, przynajmniej ja jeśli już. Ale też pozostała zawartość forum godna polecenia.
storczyki
http://telopeanursery.com/articles_en.php?article=Drosera_regiaJeden z opisów Drosera regia, wrzucam bo dostałem bezpośrednio od autora, a google jakoś mi nie pokazywało tego linka, mimo, że sam szukałem sporo informacji o D. regia.
Przy okazji jest kilka innych opisów. Autor jest Bułgarem, więc jeśli przypadkiem otworzy się wersja z dziwną czcionką to przełączcie na angielski.
Drosera regia i parę innych
https://cpphotofinder.com/Super strona jeśli chodzi o bardzo dużą bazę zdjęć roślin owadożernych. W większości zweryfikowanych, więc dużo lepsze miejsce do szukania zdjęć niż samo google.
https://www.mapress.com/j/pt/indexMiędzy innymi o nowym dzbaneczniku opisanym 10.02.2020 tu https://www.mapress.com/j/pt/article/view/phytotaxa.432.2.3?fbclid=IwAR1BHnUb4VCXE1gLd-RYK08dof3SBBvdMuj7mpF43ayyTvh7mY2Uhs9CXPA
http://www.pinguicula.org/pages/pages_principales/pictures.htmDobre źródło informacji o kilku gatunkach tłustoszy. A mimo, że sam nie raz szukałem pewnych informacji, to w wynikach wyszukiwania mi nie wyskakiwało.znazłem całkiem przypadkowo. Jeśli interesują Was tłustosze, to interesuje Was ta strona.
Na teraz tyle bo testuję stronę z linkami, a i jak to piszę to już późno. Zostawiam możliwość komentowania, ale pisać też możecie przez facebooka, tam często kontakt szybszy.

tabelę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.